Hercegszántón a kiállítás

Amint arról korábban a Fradi Média oldalán beszámoltunk, augusztus 11-én, pénteken veszi kezdetét a Szántóiak napja elnevezésű kétnapos rendezvénysorozat a Bács-Kiskun megyei Hercegszántón. Legendás labdarúgónk, Albert Flórián szülőfalujában számos színes, izgalmas program mellett nem feledkeznek meg arról sem, hogy a Császár – máig egyetlen magyarként – éppen ötven évvel ezelőtt, 1967-ben nyerte el az európai labdarúgás legrangosabb egyéni díját, az Aranylabdát. Ennek tiszteletére a hercegszántói Művelődési Házban augusztus 11-én 17 órai kezdettel megnyitják az „50 éves az Aranylabda” című jubileumi emlékkiállítást, valamint felavatják Albert Flórián bronz portréját.

Az emlékkiállításnak része a Groupama Aréna földszintjén található Fradi Múzeumban megtekinthető, Albert Flórián dicső pályafutását feldolgozó tematikus tárlat néhány ereklyéje is. Emiatt a Múzeum vezetése arról tájékoztatja a szurkolókat, hogy augusztus 8-a és augusztus 14-e között az időszaki Albert-kiállítás nem látható teljes egészében. A tárlat augusztus 15-e, keddtől újra eredeti állapotában látogatható!